Rakkauden Kesäjuhlat 2017
Kesälaitumille kirmaaminen aloitetaan Kulttuuritalon legendaarisesta Aalto-salista 3.6.2017, kun Alakulttuuritalo järjestää kaksiosaisen Rakkauden Kesäjuhlat 2017 -tapahtuman. Klo 16-20 tapahtuma on sallittu kaikenikäisille, jonka jälkeen klo 21-04 järjestettävän iltatapahtuman ikäraja on K-18.
Liput tulevat myyntiin huomenna keskiviikkona 29.3. klo 9.
Ikärajaton ja päihteetön tilaisuus tarjoaa alaikäisille harvinaisen mahdollisuuden nähdä liuta eturivin artisteja ja idoleitaan. Tapahtumassa esiintyvät: Stig, Reino Nordin, Bang For the Buck ja Töölön Ketterä, joiden lisäksi supersuosittu tubettaja Lakko järjestää tapahtumassa fanitapaamisen.
K-18 iltatapahtumassa esiintyvät myöskin Stig, Reino Nordin, Bang For the Buck ja Töölön Ketterä, joiden lisäksi kovassa nosteessa oleva DJ-duo D.R.E.A.M pyöräyttää levyiltä kuumimmat Rnb ja rap -hitit. Tubettaja Lakko ei esiinny iltatapahtumassa. Iltapahtumassa on anniskelu.